Kayıp Prensesim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kayıp Prensesim

Sitemize hoşgeldiniz!!!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
ARKADAŞLAR LÜTFEN ÜYE TOPLAYIN VE BOL BOL MESAJ ATIN !!!
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» iltifat etmece
Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimePerş. Tem. 23, 2009 8:27 pm tarafından kayıpprenses_2008

» Adminleriniz
Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimePerş. Tem. 23, 2009 8:06 pm tarafından Admin

» 15.bölüm özeti
Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimePerş. Tem. 23, 2009 7:59 pm tarafından Admin

» Kayıp Prenses Dost Siteleri
Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 4:44 pm tarafından kayıpprenses_2008

» MANTIK HATALARI İÇİN TIKLAYINIZ
Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 5:01 pm tarafından kayıpprenses_2008

» KAYIP PRENSES STAR TV REPLİKLERİ
Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimeC.tesi Tem. 04, 2009 1:22 pm tarafından kayıpprenses_2008

» Sitemizi Nasıl Buldunuz??
Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimeC.tesi Tem. 04, 2009 1:16 pm tarafından kayıpprenses_2008

» KAYIP PRENSES FİNAL!
Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimeC.tesi Tem. 04, 2009 1:10 pm tarafından kayıpprenses_2008

» Konu açmadan önce okuyunuz!
Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimeCuma Haz. 26, 2009 5:27 am tarafından Admin

En iyi yollayıcılar
Admin
Nasrettin Hoca Fıkraları Vote_lcapNasrettin Hoca Fıkraları Voting_barNasrettin Hoca Fıkraları Vote_rcap 
yönetici
Nasrettin Hoca Fıkraları Vote_lcapNasrettin Hoca Fıkraları Voting_barNasrettin Hoca Fıkraları Vote_rcap 
iremgül
kayıpprenses_2008
lOOlipOpum
ZEYNEP_NUR
Defnecim
yurda
Yildiz Cagri Atiksoy
Zeynep_Atiksoy

Nasrettin Hoca Fıkraları

YazarMesaj
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Nasrettin Hoca Fıkraları Empty
MesajKonu: Nasrettin Hoca Fıkraları   Nasrettin Hoca Fıkraları Icon_minitimeCuma Mart 06, 2009 4:45 am

Hocanın canı bir gün sarma çeker.Ama elinde yoğurt bakraçları anası da ağlamış ne yapim ne yapim derken aklına göl gelmiş.Gelmiş gölün kenarına,atmış bakraçları kenara çıkarmış sarmış sigarasını hafif hafif demleniyor.Sonra birden bekçinin düdüğünü duymuş. Eyvah şimdi yandık derken aniden atmış sarmayı bakracın içine sonrada bakracı tutmuş göle dökmeye başlamış.O esnada bekçide yanında bitivermiş.Bakmış bakmış anlamamış sonra hocaya sormuş ne yapıyorsun diye.Hocada görmüyor musun yoğurt mayalıyorum demiş. bekçi kahakahalar içinde ilahi hoca koca göl hiç maya tutar mı demiş.Hocada ya tutarsa diye cevap vermiş.Sonra bekçi ilahi hoca diyip güle güle yoluna devam etmiş.Hoca hem keyfine hem yoğurda yanarken bekçinin arkasından bakıp şimdi bu salak herkese anlatır demiş

Bir keresinde, Hoca koy okulunda ogretmen dururken, ogrencilerinin birinin ailesi tarafindan kendisine bir buyuk tepsi baklava gonderilir. Agzi sulanir, fakat daha sonra yemek uzere masasinin cekmecesine koyar. Kisa bir sure sonra acil bir is icin disari cagirilir.
Ogrencilerine yapilacak bir suru is verir "Ve herseyi anladiginizi kabul ediyorum" der "yoksa kotu olur" sertce "Cok kotu"
Kapiya vardiginda,
"Bir sey daha" der. "Benim dusmanlarim var. Pek cok dusman. Bana surekli zehirli et, zehirli tatli gonderilir. Hatta," sertce ekler "zehirli baklava. Yemeden once test etmem gerekir. Bu sekilde uyarildiniz. Daha uzun bir omur isterseniz, bana gonderilen hicbir seye dokunmayin. Ozellikle baklavaya." Hoca gider gitmez, yegeni, ogrencilerinden biriydi, masaya gider ve baklavayi alir.
"Yapma!" diye bagirir arkadaslari. "Onlar zehirli olabilir!"
Cocuk onlara siritir.
"Tabii ki degiller," der. "O sadece kendisine saklamak istiyor." Ve baslar tepsiye. "Gercekten cok iyi" der ve bir baskasini yer.
Yere dusup kivranmadigini goren arkadaslari, Hoca'nin masasinin etrafina toplanirlar ve baklavayi paylasirlar.
"Fakat hepsinin gittigini gorunce biz ona ne diyecegiz?" der iclerinden biri, agzindaki kirintiyi silerken.
Hoca'nin yegeni sadece gulumser.
Hoca dondugunde dogruca masasina gider ve cekmecesine bakar. Ogrencilerine hisimla bakar.
"Biri," der "Biri masamdaymis."
Sessizlik vardir.
"Biri cekmecemdeymis."
Sessizlik.
"Ve biri baklavayi yemis."
"Bendim" der yegeni.
"Sendin! Size anlattigim seyden sonra?"
"Evet."
"Belki aciklaman vardir. Eger oyleyse, olmeden once duymak isterim."
"Sey," der yegeni "Bana verdigin is cok zordu. Hic birini yapamadim. Yaptigim hersey yanlis. Senin cok kizgin ve ailemin hayal kirikligina ugrayacagini biliyordum. Oyle utandigimi hissettim ki, yapilacak tek seyin,..., hayatima son vermek olduguna karar verdim. Boylece senin zehirli baklavani yedim. O an dusunebilecegim tek yol o idi. Fakat eglenceli olan sey, henuz hicbir sey olmadigidir. Nedenini merak ediyorum." Hoca yegeninin masum aciklamasini kisa bir sure inceler.
"Belki," der, "yapmis oldugun ise bir bakmam icin sadece ertelenmis bir cezadir."

Devamı yorumlardan sonra....
https://kayipprensesim.yetkin-forum.com

Nasrettin Hoca Fıkraları
1 sayfadaki 1 sayfası